Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало История на медицината Развитие на Пфайзер от 2000 година

Развитие на Пфайзер от 2000 година

от 10 фев 2014г., обновено на 27 апр 2020г.
Автор: Виктория Милова
Развитие на Пфайзер от 2000 година - изображение
  • Инфо
  • Библиография
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Библиография
Коментари
Свързаност

От 2000г. до 2010г.

Хронология на развитието на на Пфайзер от 2000 година

През 2000 година

През 2000 година "The Best Get Better-Pfizer" и "Warner-Lambert" се сливат, за да сформират ново подразделение на Пфайзер, което прави американската фармацевтична компания една от най-бързо разрастващите се.

Пфайзер и Министерството на здравеопазването на Южна Африка подписват меморандум за създаване на програма за партньорство и утвърждаване на препарата "Diflucan", който се използва при лечение на инфекции, свързани със СПИН.

Пфайзер отваря най-голямата сграда в света, занимаваща се с откриването на нови медикаменти, предназначени за хората и животните. Разположена е в изследователския център в Гротън, Кънектикът.

През 2001 година

През юни 2001 г., Ханк Маккинъл обявява новата мисия на Пфайзер - да се превърне в най-ценената от пациенти, клиенти, колеги, инвеститори и бизнес-партньори фармацевтична компания в света. През юли той обявява и ангажимента на компанията да финансира изграждането на лечебен и учебен център в кампуса на Макерер, който е част от университета в Кампала, столицата на Уганда. Този център се причислява към академичния алианс за грижи и превенция срещу СПИН.

Пфайзер пуска на пазара "Geodon" (зипрасидон хидрохлорид), който е нов антипсихотичен медикамент за лечение на шизофрения. 

През 2002 година

За да разшири допълнително своя ангажимент към подобряване на здравните грижи за американците с ниски доходи, компанията поставя началото на програмата "Pfizer For Living", въвеждайки карта за отстъпки, наречена "Share Program Card". Тя осигурява квалифицирана помощ за хората с ниски доходи.

Пфайзер става първата американска фармацевтична компания в топ десет от компаниите на борсата в Ню Йорк. Присъединява се към глобалния договор на ООН, насърчаващ международната мрежа, която за доброто корпоративно гражданство.

Пфайзер инвестира немалки суми във водеща изследователска и развойна дейности. На пазара е пуснато противогъбичното лекарство „Vfend“ ® (вориконазол), което се използва перорално и интравенозно.

Фондация Пфайзер обявява началото на тригодишна инициатива, ангажираща се с предоставянето на безвъзмездни средства за подпомагането на обучението относно опасността от ХИВ/СПИН в развиващите се страни.

През 2003 година

Пфайзер инвестира повече от 7,10 милиарда долара в научни изследвания и развитие.

На 16-ти април 2003-а „Pfizer Inc“ и „Pharmacia Corporation“ комбинират своите дейности, обединявайки се в най-бързо растящите и най-иновативните компании в света.
Пфайзер пуска на пазара „Relpax”(елетриптан Hbr). Това лекарство е разработено специално за лечение на мигрена.

През 2004 година

"Pfizer Inc" е избрана да се включи в "Dow Jones Industrial Average", който е добре познат на фондовия пазар в света.

На пазара се пуска "Caduet" (амлодипин безилат и аторвастатин калций). Това е първият медикамент, борещ се едновременно с високото кръвно налягане и високия холестерол.

Институтът по инфекциозни болести е новото медицинско подразделение, осигуряващо лечение и обучение относно рисковете за заразяване с ХИВ / СПИН и други инфекциозни заболявания. Той отваря врати в рамките на студентския кампус на университета Макерере в Кампала, Уганда. "Pfizer Inc" и "Pfizer Foundation" даряват повече от 15 млн. долара за строителството на сградата.

През 2005 година

Пфайзер пуска на пазара "Lyrica"(прегабалин). Това е първият медикамент, одобрен от Американската агенция по безопасност на храните и лекарствата за лечение на две различни форми на невропатична болка, свързана с диабетната периферна невропатия, пост-херпесна невралгия и допълващо лечение на парциални пристъпи при възрастни с епилепсия.

През 2006 година

Списъкът с отличителни и ключови лекарства на Пфайзер нараства. Въвежда се „Sutent“ (сунитиниб малат). Това е орален мултикиназен инхибитор за лечение на пациенти с метастатичен бъбречноклетъчен карцином (МБКК), напреднал рак на бъбреците и стомашно-чревни стромални тумори (GIST).
Компанията пуска на американския пазар „Eraxis“ (анидулафунгин). Това е ново лекарство за лечение на някои инфекции, причинени от бактерията Candida.
„Chantix“ ™ (варениклин) е сред новопостъпилите лекарства с рецепта, подпомагащи лечението на никотиновата зависимост.

През 2007 година

На пазара излиза „Selzentry“(маравирок). Това е медикамент от нов клас перорални лекарства, лекуващи ХИВ. „Selzentry“ блокира навлизането на вируса в белите кръвни клетки, като съществено намалява на вирусното натоварване и повишаването на броя на Т-клетките при пациенти, лекувани от специфичен тип на HIV.

Пфайзер открива свой онлайн сайт, за да осигури актуална и лесна за употреба информация относно статута на американските си пост-маркетингови ангажименти.

За да подпомогне и разреши критичните пропуски в лечението на малария, Пфайзер обявява въвеждането на пазара на "Mobilize".

През 2008 година

Жнеф Киндлър, който е председател и главен изпълнителен директор на американската фармацевтична компания, обявява следващата стъпка в еволюцията на Пфайзер и очертава плана й. Основните идеи на компанията са свързани с установяването и утвърждаването на по-малки оперативни единици, предназначени за подобряването на иновациите, като същевременно се позовава на предимствата от мащаба и ресурсите на Пфайзер. Тези клиентски ориентирани бизнес единици позволяват на компанията да предвижда и да реагира на нуждите на потребителите и пациентите, както и да отговаря на промените на пазара.

"Grameen Health", филиал на "Grameen Bank" представлява пионерна организация, занимаваща се с микрофинансиране в Бангладеш. Компанията споделя част от Нобеловата награда за мир през 2006 г. за своята работа в партньорство с Пфайзер, свърано с намаляване на бедността. Заедно те идентифицират устойчиви модели за предоставяне на здравни грижи в развиващия се свят.

През 2009 година

На 15 октомври 2009 г. Пфайзер придобива „Wyeth“, която е фирма с широк спектър от продукти и терапии, докосващи се до живота на пациентите и потребителите всеки ден и на всеки етап от живота.

Пфайзер реализира нов и уникален подход към биомедицинските изследвания. Този ход е предприет, с цел да се осигурят повече възможности за създаване на иновативни лекарства за голям брой пациенти.

Компанията създава две различни изследователски организации: "PharmaTherapeutics Research & Development Group", която се съсредоточава върху изследването на микромолекулите, и "Biotherapeutics Research & Development Group", занимаваща се с научните изследвания, свързани с макромолекулите и ваксините.

Пфайзер пуска на фармацевтичния пазар лекарството "Toviaz" (фезотеродин фумарат). Той е медикамент, който се отпуска с рецепта.

Компанията сключва две големи лицензионни споразумения с две индийски фармацевтични компании -"Claris Lifesciences Ltd" и "Aurobindo Pharma Ltd". Целта е да се подобри наличността от лекарствени препарати и се добавят нови в портфолиото на Пфайзер.

Тъй като участието на пациентите в различни клинични изпитвания е сред ключовите мероприятия за постигането на напредък в медицинските изследвания, Пфайзер създава нова онлайн общност, насочена към повишаването на информираността на хората относно участието в клиничните изпитвания.

През 2010 година

Пфайзер обявява модернизирането на платформата за изследователска и развойна дейности, наречена "Pfizer Worldwide Research and Development". Като се изключи придобиването на „Wyeth“ през 2009 г., Пфайзер първоначално реализира двудивизионната си структура за научни изследвания и развитие (Biotherapeutics и PharmaTherapeutics). Компанията прави това, за да се осигури напредък и устойчиво интегриране на двете утвърдени организации.

Статията е част от историята на:

  • История на Пфайзер
5.0/5 1 оценка

Библиография

1. http://www.pfizer.com/about/history/2000-Present

Коментари към Развитие на Пфайзер от 2000 година

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Развитие на Пфайзер от 2000 година
    www.framar.bg 
    на 03 July 2025 в 07:46
    Коментирайте "Развитие на Пфайзер от 2000 година"

СТАТИЯТА е свързана към

  • Развитие на Пфайзер от 1951 година до 1999 година
  • Произход на Виаграта
  • Антибиотикът "Терамицин" – първият медикамент на "Пфайзер"
  • История на Пфайзер
  • Развитие на Пфайзер от 1900 година до 1950 година
  • Biopharmaceuticals като част от фармацевтичната компания Пфайзер
  • Сливане на Пфайзер с фармацевтичната компания „Pharmacia“
  • Най-важното за хапчетата за лечение на коронавирусна инфекция на компаниите „Merck“ и „Pfizer“
  • Worldwide Research & Development като част от фармацевтичната компания Пфайзер. Първа част
  • Venture Investments като част от Пфайзер
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Безплатна консултация за деца с витилиго - Габрово, юли, 2025 година

преди 7 дни, 8 часа и 39 мин.

Фармацевтични дни на кариерата - 21 юни, 2025 година - НДК

преди 23 дни, 14 часа и 48 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Защо не трябва да пием кафе преди кръвни изследвания - всичко което трябва да знаете

преди 5 дни, 15 часа и 57 мин.

Прием в болница - какво заплаща НЗОК, какви документи са необходими и колко продължава болничният престой

преди 19 дни, 15 часа и 30 мин.

Психотест за оръжие в България: Какво представлява и формалност ли е?

преди 19 дни, 22 часа и 31 мин.

Бедечка фест - На зелено 3 - 20-22 юни, 2025 година

преди 24 дни, 14 часа и 13 мин.
Всички

АНКЕТА

Пушите ли?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ВИШИ СОЛЕЙ АВТОБРОНЗИРАЩО МЛЯКО ЗА ЛИЦЕ И ТЯЛО 100 мл

ЛА РОШ ТОЛЕРИАН СЕНЗИТИВ ХИДРАТИРАЩ КРЕМ ЗА ЛИЦЕ 40 мл

ЛИПОКАНТЕ таблетки 1 мг * 30

ИМУРАН таблетки 50 мг * 100

ЛИПОКАНТЕ таблетки 2 мг * 30

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ЛЕВЗЕЯ ПЛЮС 10 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 02 юли 2025г. в 21:34:27

ЛЕВЗЕЯ ПЛЮС 10 мл

Коментар на: В12 от 02 юли 2025г. в 20:39:41

БАНЕОЦИН маз 20 г

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 02 юли 2025г. в 20:27:07

БАНЕОЦИН маз 20 г

Коментар на: DOBROMIR SIMOV от 02 юли 2025г. в 19:34:48

АМОКСИКЛАВ филмирани таблетки 875 мг / 125 мг * 20

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 02 юли 2025г. в 17:28:43
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival